מאזדה 3 החדשה – בחשיפה מלאה בתערוכת הרכב בלוס-אנג'לס

הדור החדש והרביעי של המכונית הקומפקטית מבית מאזדה, מאזדה 3, הולך להחשף בתערוכת הרכב בלוס-אנג'לס בסוף החודש (30/11) ולבנתיים מאזדה שחררה טיזר נוסף המציג את פרופיל הצד של דגם הסדאן וחלקו האחורי של דגם ההאצ'בק.

הדור הראשון של ה-3 שנחשף בשנת 2003 לראשונה ושהחליף את הלנטיס (323) המפורסמת היכה גלים כשהוא נחשף בעולם. מאזדה עשתה קפיצת מדרגה יפה  באיכות החומרים, בהתנהגות המכונית ובעיקר בתדמית האפרורית שהייתה לה בשנות ה-90. למכונית היו יכולות דינמיות גבוהות ויחד עם שילדה משובחת גם ביצועי המכונית עלו בהתאמה. לקראת 2008 המכונית עברה מתיחת פנים ראשונה ובשנת 2009 יצאה גרסא מחודשת שהייתה למעשה מעין אבולוציה לדור הראשון.

הדור השלישי של ה-3 שנחשף ב-2013 הקפיץ עוד יותר את תדמיתה של מאזדה ואת מיצובה בין היצרניות. המכונית עברה מהפכה רצינית. שלדה חדשה, מגוון מנועים חדש ויחידות תמסורת חדשות, ובעיקר פנים איכותי מבעבר. כל זה תחת מטריית ה-SkyActiv של מאזדה.

אז מה מתוכנן בדור הרביעי של ה-3? אז קודם כל המכלול העיקרי והחשוב הוא יחידת הכח SkyActiv-x שככל הנראה משלבת גם מגדשי-על (טורבו) בחלק מהמנועים. מאזדה הולכת לשלב גם לא מעט פיתוחים שלה במכלולי הבטיחות אז אנו צפויים לראות חידושים מעניינים בתחום זה.

ממקור מהימן, אנו צפויים לקבל את ה-3 חציון הראשון של 2019. כמו בעבר, תהיה אופציה של מספר מנועים ומספר גרסאות אבזור ואני משער שהמחירים יהיו פחות או יותר זהים למחירים הנוכחים.

אבל קודם כל נמתין לחשיפה המלאה והמעניינת שתגיע בסוף החודש. השארו מעודכנים, אנו נפרסם פרטים נוספים.